Prof.Dr. Erdinç ÖZTÜRK Kuşaklararası Travma Geçişi Ekseninde Narsizim ve Dissosiyasyon

Prof.Dr.Erdinç Öztürk Köln doğumlu olup, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde “”Klinik Psikoterapi Birimi ve Dissosiyatif Bozukluklar” Programında “kinik psikolog” olarak yaklaşık 20 yıl çalışmış ve psikoterapist olarak yüzlerce travma vakasını tedavi etmiştir. “Klinik Psikoloji” yüksek lisansından sonra “Adli Bilimler” doktorası” yapan Prof.Dr.Erdinç Öztürk “psikotravmatoloji” konusunda uluslar arası düzeyde tanınan bir bilim adamıdır.

Bütün öğrenim yaşamını derecelerle bitiren Prof.Dr.Erdinç Öztürk’ün ulusal ve uluslararası ödülleri ile İngilizce, Almanca ve İspanyolca makaleleri ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Prof.Dr.Erdinç Öztürk, 2007 yılında Amerika’da “Yılın En İyi Araştırması” ödülünü almış olup, uluslararası alandaki hizmet ve araştırmalarından dolayı kendisine Amerika’da International Society for the Study of Trauma and Dissociation derneği tarafından ISSTD Fellow’luğu verilmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Prof.Dr.Erdinç Öztürk ülkemizde “adli klinik psikolojinin” öncülüğünü yapmakta olup travma, dissosiyasyon, psikotravmatoloji, adli psikopatoloji, psikotarih ve çocuk yetiştirme stilleri alanlarında yüksek lisans ve doktora seviyesinde dersler vermekte bu alanlarda tez danışmanlıkları yapmaya devam etmektedir. Prof.Dr.Erdinç Öztürk travma ve dissosiyatif bozukluklar alanında uzun yıllardır dünyadaki en iyi ilk 50 uzmandan biri olarak kabul edilmektedir. Basılmış öykü ve şiirleri bulunan Prof. Dr. Erdinç Öztürk roman yazmaya da devam etmektedir.