Uzm. Psk. NEŞE KARABEKİR — Bağlanma ve Doğum Anı Herşeyi Belirler mi ?

Uzm. Psk. NEŞE KARABEKİR

Websitesi: www.dogumakademisi.com, www.istpsikodrama.com.tr

Facebook adresi: Neşe Karabekir

Twitter adresi: @NeseKarabekir

İnstagram adresi: Uzm. Psk. Neşe Karabekir

Uzman Psikolog, Bireysel ve Çift Terapisti, Psikodrama Terapisti ve Eğitimcisi / Hamile ve Doğum Psikologu- Psikoterapisti / Keşkesiz Doğuma Hazırlık Eğitmeni / Lamaze Sertifikalı Doğuma Hazırlık Eğitmeni / Aktif Doğum Eğitmeni

 

İstanbul Üniversitesi Psikoloji lisans ve İngiltere Keele Uni. yüksek lisanslıdır. Psikodrama terapisti ve eğitmenidir. İstanbul Psikodrama Enstitüsü (1996), İstanbul Doğum Akademisi (2010) kurucularından ve Doğum için El Ele Derneği (2015) kurucusu ve başkanıdır.

1996’dan beri ve halen İstanbul Psikodrama Enstitüsü eğitim koordinatörü ve eğitmenidir.

Daha sonra bu kariyerine doğum eğitmenliği ve doğum psikologluğunu da eklemiştir. Halen İstanbul Doğum Akademisi Sertifikalı Doğuma Hazırlık Eğitmeni – Doula ve Doğum Psikoterapistliği eğitimlerinin baş eğitmenidir. Bireysel ve grup terapisti olarak 29 senedir çalışmaktadır. Doğum Psikodramasını dünyaya tanıtan ilk uzmadır. Doğum psikoterapistliğinin yayılmasıyla beraber doğumda hem aileye hem de tüm ekibe psikolojik destek bilincini oluşturmuştur. 2010 yılından bu yana Keşkesiz Doğum Ekibi sorumluluğundaki doğumunlarda doğum psikoloğu olarak görev almıştır.

Hedefi her kadının, sağlıklı anne-bebek kriterleri rehberliğinde tercih ettiği bir doğum sürecini yaşaması ve her koşulda kesintisiz destek verilmesinin sağlanmasıdır. Suda doğum, lotus doğum, SSVD ( sezaryen sonrası vaginal doğum), anne bebek dostu sezaryen vs doğum şeklinden bağımsız olarak doğumların bir insan hakkı olduğunu düşünür. Uluslararası ve ulusal konferans ve kongrelerde konuşmacı olarak sunumlar yapmaktadır. Yaşamını ve çalışmalarını psikodramanın her yere yayılmasına, doğumlara, doğum yapanlara ve tüm doğum destekçilerine adamıştır.