Pedagog & Çift ve Aile Terapisti SÜHEYLA (ÖZGİRGİN) ERDOĞAN Kaygının Gölgesinde Başarıya Gitmek Atölyesi

ÖZGEÇMİŞ

 

SÜHEYLA (ÖZGİRGİN) ERDOĞAN

 

Pedagog & Çift ve Aile Terapisti

 

Facebook adresi: sueroz@gmail.com

 

Twitter adresi: @sueroz2

 

İnstagram adresi: basak_su34

 

Linkedn adresi: SÜHEYLA E. Ö

 

İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümünden 1972 yılında mezun oldu. Beş yıl okul öncesi kurumlarda öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. Devlet ve özel okullarda PDR uzmanı olarak 30 yıl çalışarak rehberlik servisleri kurdu.

Meslek hayatı boyunca çeşitli konularda aldığı hizmet içi eğitimlerle mesleki kariyerini geliştirdi. MMPI uygulama ve yorumlama, Sınav Kaygısı Ölçümü ve Sağaltımı, Çatışma Çözüm Yöntemleri, İletişim Donanımları ve Paradigma, Travma Sonrası Psikolojik Destek, Gestalt Terapisi eğitimi, Advocacy/Savunuculuk ve çeşitli konularda eğitimler almaya devam etti.

NORD C.O.P.E. Center terapistlerinden aldığı üç yıl süreli “Aile ve Çift Terapisi” ile “Boşanma Arabuluculuğu” eğitimi sonrasında 2007 yılında Aile ve çift terapisti olarak çalışmaya başladı. Bu eğitimler sayesinde daha sonraki yıllarda çeşitli ortamlarda seminerler verdi, grup çalışmalarını sürdürdü.

Bir süre Aile mahkemelerinde bilirkişi olarak görev yapan Erdoğan halen terapist olarak çalışmaya devam etmektedir.

Yazı yazmak ve tiyatro ilgi alanları arasında olan Erdoğan, uzun yıllar Çerkezköy Gazetesine (Tekirdağ) eğitim konusunda köşe yazıları ile YÖRET Postası, Elele Dergisi, Çoluk Çocuk Dergisi gibi dergilere eğitim yazıları yazdı. Çalıştığı okullarda öğrencilerin gazete ve dergi çıkarmalarına öncülük ederek tiyatro çalışmaları ve sanat etkinliklerinin organize edilmesine rehberlik etti.

1990 yılında tanıştığı YÖRET Vakfında önce gönüllü, sonra eğitimci, grup lideri olarak uzun yıllar çalışmalarda bulunduktan sonra İcra Kurulunda üye olarak tüm alınan kararlarda söz sahibi oldu.