Uzm. Psikolojik Danışman-Psikoterapist Özkan KENARLI Varoluş Analizi ve Logoterapide kullanılan Terapi Teknikleri Atölyesi

Uzm. Psikolojik Danışman-Psikoterapist Özkan KENARLI

Websitesi: https://www.cadempsikoloji.com/

Linkedn adresi: https://tr.linkedin.com/in/ozkan-kenarli-3a7355a5

 

Özkan Kenarlı, lisans eğitimini 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimini, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında Dicle Üniversitesinde sürdürmüştür. 2009 yılında İnönü Üniversitesi’nde, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında doktora eğitimine başlamış ve 2009 – 2013 tarihleri arasında Cizre Deniz Rehabilitasyon Merkezinde, Psikolojik Danışman unvanı ile görev almıştır.

Kenarlı, İsrail’de bulunan “Viktor Frankl Institute of Logotherapy” de 2011-2014 yılları arasında Logoterapi alanında eğitim almıştır. Ayrıca ABD/Texas’da bulunan “Viktor Frankl Institute of Logotherapy” tarafından onaylanmış olan ve logoterapi alanında eğitmenlik yetkisini veren “Diplomate in Logotherapy” ünvanını almıştır. Hakan Türkçapar’dan BDT(Bilişsel Davranışçı Terapi)  ve İnönü Üniversitesi’nden Doktora Programı dahilinde Gestalt Terapi Eğitimlerini alan Kenarlı’nın psikoterapi yaklaşımı, Bilişsel Davranışçı psikoterapi ile Varoluşçu psikoterapiyi temel alır.

Bağımlılık, Cinsellik ve Özel Eğitim gibi birçok alanda konferans, seminer ve çalıştay faliyetlerinde bulunmuştur. Bağcılar Kaymakamlığı’nın yürütmüş olduğu “Beş Sekiz Okulum Tehlikesiz” ile TOÇEV ve Adalet Bakanlığının ortak yürüttüğü “Özgürüm” projelerinde yer almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde dışarıdan öğretim görevlisi olarak yer almış olup çeşitli alanlarda lisans ve lisansüstü düzeyinde dersler vermiştir. Uluslararası hakemli birçok dergide; uluslararası kitaplarda ve ulusal bilimsel toplantılarda bildirileri, yazıları ve makaleleri bulunmaktadır.

Kenarlı, 2013 yılı itibariyle ÇADEM Psikolojik Danışmanlık ve Araştırma Merkezi’nde eğitimci, Psikolojik Danışman ve yönetici unvanları ile meslek hayatına devam etmektedir.  Yetişkin ve ergen danışanlarda OKB başta olmak üzere kaygı bozuklukları, sosyal fobi, fobiler; yetişkin danışanlarda kişilik bozuklukları ve çift ve aile danışmanlığı alanlarında çalışarak adından söz ettirmektedir.