Uzm.Psk.Dan. Mehmet TEBER Oyuncaklarla İçsel Yolculuk Atölyesi

Mehmet Teber; Pedagoji Uzmanı, Oyun Terapisti, Pedagoji Derneği Başkanı, Yeşilay Bilim Kurulu Üyesi.

1980 yılında İzmit’te doğdu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi burada okudu. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2003 yılında “Onur Derecesi” ile mezun oldu. İlk yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nde, ikincisini ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji’de aldı. İkinci yüksek lisansını “Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin Çocuklarda Görünen Davranış Sorunlarına Etkisi” başlığı ile tamamladı. Klinik Psikolog Mehmet Teber halen klinik psikoloji alanındaki doktorasına devam etmektedir.
Üniversite sonrasında rehabilitasyon merkezi, danışmanlık merkezi, dershane, anaokulu, özel okul gibi birçok kurumda görev aldı. 2008 yılında iki arkadaşı ile birlikte Ahenk adlı danışmanlık merkezini kurdu. Halen burada çocuklar üzerine olan görüşmelerine devam eden ve terapiler yapan Teber, aynı zamanda çeşitli kurumlarda çocuk eğitimi, oyun terapisi üzerine seminerler ve eğitimler veriyor, birçok çocuk projesine danışmanlık yapıyor.
Temel uzmanlık alanı çocuklar, çocuk psikolojisi, çocuk eğitimi ve oyun terapisi olan ve Pedagoji Derneği’nin başkanlığını yürüten Teber, aynı zamanda Yeşilay Bilim Kurulu üyeleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen oyun terapistlerinden ve oyun terapisi eğitimcilerinden Teber’in diğer ilgi alanlarını etkili iletişim, eğitim bilimleri ve eğitim felsefesigibi alanlar oluşturuyor.
Yayımlanmış 5 kitabı bulunan, evli ve iki çocuk babası olan Teber, İstanbul’da ikamet ediyor.

Facebook: Mehmet Teber (teber.mhmt)

Instagram: mteber

Twitter: mteber

Web: www.mehmetteber.com